Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Syndicate contentKlub Dialog

Klub Dyrektorów Finansowych

Niedoceniane wartości

May 31, 2011 by admin

We współczesnym biznesie rośnie rola wartości niematerialnych i prawnych. Wartość rynkowa Apple jest dziś większa niż General Electric. U nas jednak to, co niematerialne nie jest doceniane. Z badań przeprowadzonych przez portal giełdowy Stockwatch wynikało, że w aktywach spółek giełdowych zaledwie 1 procent stanowiły wartości niematerialne i prawne, 10 procent spółek nie miało zarejestrowanego znaku firmowego, a 85 procent nie miało zgłoszonego żadnego wzoru towarowego.

Potrzeba pozytywnych opinii

March 31, 2011 by admin

Informacje o zadłużonych firmach to za mało. Potrzebna jest jeszcze jakaś forma ratingu, a także formuła pozytywnych wpisów dotyczących firm.

Jak żyć z ryzykiem i nie zwariować

March 31, 2011 by admin

Każda decyzja biznesowa rodzi ryzyko. Jak zabezpieczyć się, by spać choć trochę spokojniej? Czy w ogóle jest to możliwe? A może pełzający od kilku lat kryzys uodpornił nas na stres i ciągłe poczucie niepewności? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do doświadczonych menedżerów, psychologów biznesu i przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego.

Nie tworzymy własnego, nie chronimy cudzego

February 28, 2011 by admin

Klub DialogNajlepszą ochroną cudzej własności intelektualnej jest przekonanie o wartości własnego kapitału intelektualnego. Ale co się dzieje, gdy sami jesteśmy ubodzy w kapitał intelektualny?

Proza życia dyrektora finansowego

January 29, 2011 by admin

Z badania przeprowadzonego przez Tax Management Consulting Deloitte i Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog” późną jesienią 2010 r. wynika, że dyrektorom finansowym i im podwładnym gros czasu zajmuje obsługa faktur oraz raportowanie podatkowe. Tymczasem chcieliby bardziej skupić się na analizach, planowaniu, optymalizacji podatkowej, a także na podnoszeniu kwalifikacji. Czy rzeczywiście w dobie informatyzacji obsługa faktur i raportowanie muszą być tak czasochłonne i uciążliwe?

Gigantyczne psucie prawa

January 29, 2011 by admin

W Polsce system stosunków państwa z obywatelem zbudował sobie fundament w postaci fałszywego i bezprawnego w istocie założenia, że obywatel, przedsiębiorca, dyrektor jest niewiarygodny. System musi pielęgnować ten swój fundament, więc wzmaga różnego rodzaju kontrole i wymogi dokumentacyjne. Kontrole, które już przestały służyć korygowaniu błędów i pomyłek, bo teraz mają udowadniać, że obywatel jest niewiarygodny.

Elektroniczna faktura

January 29, 2011 by admin

Wydawałoby się, że w dobie nowoczesnej gospodarki uruchomienie elektronicznej faktury VAT jest zadaniem naturalnym, prostym i łatwym. Tymczasem wprowadzenie instrumentu elektronicznej faktury nie przyniosło spodziewanych efektów. Co się stało, gdzie popełniono błędy?

Czas demonów

November 30, 2010 by admin

Klub DialogPrzeszłość to część czasu, a ten jest w naszej cywilizacji uważany za linearny, nieodwracalnie biegnący z przeszłości w przyszłość.

Giełdy w Polsce i na świecie

November 4, 2010 by admin

Klub Dialog

Klub Dyrektorów Finansowych DIALOG

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes