Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Syndicate contentKlub Inspirations

Dla marzących o własnym biznesie.

Iluzja współpracy

May 31, 2011 by admin

Wypowiedź tę dedykuję miłośnikom różnych iluzji np. współpracy, komunikacji, budowania zespołów, zarządzania wartościami. Mam nadzieję, że jego lektura pomoże zrozumieć, że tego wszystkiego w rzeczywistości nie ma, są tylko wyobrażenia (Platon). Rynek narzędzi opartych na wartościach to nic innego, jak współczesna forma średniowiecznej praktyki handlu odpustami. Odpusty i iluzje jednak to wielki biznes. Co lepsze substytut czy oryginał?

Dlaczego przegrywamy w świecie

May 31, 2011 by admin

Ograniczenia, na jakie natrafiają firmy w Polsce na drodze swojego wzrostu są mocno zróżnicowane. Nasze najnowsze badanie ujawniło jednak ograniczenie kluczowe, które eliminuje polską gospodarkę z grona gospodarek rozwiniętych.

Żeby emocji nie było za dużo

May 31, 2011 by admin

Można mieć dobry pomysł na biznes, dobry pomysł na rozwój biznesu, ale nie odnieść sukcesu. Kreatywność jest warunkiem koniecznym, ale nie dostatecznym. Biznesmen, menedżer musi także podsiadać odpowiednią osobowość.

Bariery i okazje rozwoju

March 31, 2011 by admin

Słabości naszych przedsiębiorstw wynikają głównie z tego, że otoczenie konkurencyjne i rynek za mało od nich wymagają.

Pestariusze – zakon „bezpieczników”

February 28, 2011 by admin

Klub InspirationsTak swego czasu nazwał moich zwolenników  „bezpiecznik” (osoba zawodowo zajmujące się bezpieczeństwem w firmach) jednej z większych korporacji amerykańskich.

Nasze dzieci - sukcesorzy czy kosmici

January 29, 2011 by admin

Sukces zawodowy nie przesądza o szczęśliwym życiu, bo życie ma znacznie więcej wymiarów. Dyrektorzy, prezesi, właściciele firm są najczęściej także ojcami i matkami. Gdy na świat przychodzi dziecko, perspektywa zmienia się diametralnie, a wraz z nią priorytety. Jak być szczęśliwym, spełnionym rodzicem, gdy większość dnia spędza się poza domem? Jak wychowywać dzieci? Czy uczyć ich przedsiębiorczości, czy może po prostu zadbać o ich rozwój, nie naruszając w żaden sposób autonomii?

Podwójne życie menedżerów

January 29, 2011 by admin

Klub Inspirations„Młode wilczki” to pokolenie, które znalazło jakiś swój sposób na poradzenie sobie z dwoma problemami: z przedmiotowym traktowaniem w pracy oraz z niepewnością przyszłości. Mówią o tym wyniki naszego ostatniego badania.

Umiejętność już niepotrzebna

November 30, 2010 by admin

Redakcja zadała mi pytanie, co miało znaczenie, gdy pracowałem na etacie w korporacji, a nie ma znaczenia, gdy pracuję „na swoim”. Dla mnie jedną z takich najważniejszych rzeczy w korporacji, a zupełnie nieprzydatnych „na swoim” jest specyficzna umiejętność.

Z korporacji na swoje – moje doświadczenia

November 30, 2010 by admin

Jeżeli czytają Państwo ten tekst to znaczy, że idea porzucenia bezpiecznej (???) posady w korporacji gdzieś już u Was kiełkuje. A wraz z nią mnóstwo pytań i wątpliwości. Jak to będzie?

Potrzeba lustra

November 30, 2010 by admin

Klub InspirationsZ Wojciechem Warskim, prezesem i współwłaścicielem Softex Data (do niedawna wyłącznym właścicielem) rozmawia Iwona D. Bartczak.

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes