Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

RSS z Bankier.pl

Wiadomości z Bankier.pl

Siedem lat po rozpoczęciu śledztwa sąd w Szwajcarii skazał izraelskiego miliardera Beny'ego Steinmetza na pięć lat więzienia za fałszowanie dokumentów i korumpowanie przedstawicieli władz Gwinei w zamian za koncesje na eksploatację złóż rudy żelaza.

Koniec rekordów na jednym rynku, a nowe szczyty na innych - tak w jednym zdaniu można by podsumować gospodarczo piątek. Zapraszam na kolejny odcinek "To był dzień".

Krem do smarowania o smaku lasagni w tubce - to propozycja szefa kuchni z Rzymu. Autor tego oryginalnego pomysłu, 23-letni Valerio Braschi, wygrał cztery lata temu włoską edycję programu "Masterchef".

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz kategorycznie sprzeciwia się m.in. podwyższeniu maksymalnej wysokości mandatów karnych skarbowych, z dotychczasowej podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, do pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia.

Portugalskie firmy transportowe w okresie koronakryzysu walczą z “jeżdżeniem na pusto”, szukając oszczędności w unikaniu konwojów powracających z podróży z opróżnioną zawartością przyczep. Pomaga im między innymi nowa platforma internetowa.

Linie lotnicze American Airlines ogłosiły, że będą sprzedawały wino z dostawą do domu. W ten sposób chcą wykorzystać produkty, których ze względu na pandemię koronawirusa nie mogą oferować na pokładach samolotów - poinformowały amerykańskie media.

Na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat decyzji, co do obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje.

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. zdrowia Stefan De Keersmaecker poinformował w piątek na konferencji prasowej, że państwa członkowskie UE mogą na własną rękę negocjować z producentami szczepionek przeciwko Covid-19, których nie obejmuje wspólne portfolio.

W moim odczuciu nie ma podstaw utrzymania zamrożenia sklepów wielkopowierzchniowych po 31 stycznia. Taka jest rekomendacja Ministerstwa Rozwoju, ale dzisiaj deklaracji w tej sprawie nie złożę - powiedział w piątek wicepremier Jarosław Gowin.

To był rekordowy rok z punktu widzenia dochodów turystyki nadmorskiej w Polsce. Polacy na małą skalę wyjeżdżali za granicę - powiedział w piątek minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, odnosząc się do wsparcia dla gmin nadmorskich.

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes