Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

RSS z Bankier.pl

Wiadomości z Bankier.pl

Dużo się dzieje, ale opłaca się być na bieżąco. Stąd pomysł na "To był dzień". Redaktorzy Bankier.pl podsumowują mijającą dobę, wybierając dla Państwa najistotniejsze wiadomości. Przywołujemy zdarzenia i decyzje, które będą miały największe znaczenie dla naszych portfeli.

Zarząd województwa podjął decyzję o uruchomieniu blisko 70 mln zł dla branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej - poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Rozliczenie transakcji eksportowych do Rosji możliwe jest w rublach - poinformował w poniedziałek Bank Gospodarstwa Krajowego. Bank przypomniał też, że wprowadzone w ramach Tarczy Antykryzysowej zmiany legislacyjne poszerzyły możliwości działania Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął w czerwcu postępowania wobec 51 dużych przedsiębiorców, u których mogą występować zatory płatnicze - poinformował w poniedziałek Urząd. Chodzi m.in. o producentów słodyczy, sprzętu AGD, odzieży, firmy logistyczne.

Dlaczego fundusz sprawiedliwości w znikomym stopniu służy pomocy ofiarom przestępstw, a pieniądze są wydawane na wsparcie partyjnej działalności - pytali w poniedziałek posłowie KO Barbara Nowacka i Arkadiusz Myrcha.

W maju liczba wszystkich turystów w Polsce spadła o 88,1 proc. rdr, a zagranicznych spadła o 96,9 proc. - podał w poniedziałek GUS.

Apeluję do prezydenta Andrzeja Dudy, by namówił prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego, żeby podjął rękawicę i by zorganizować debatę wyborczą trzech redakcji telewizyjnych, być może wzbogaconą o inne redakcje - powiedział w poniedziałek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Popyt na samochody to ważny papierek lakmusowy koniunktury, więc śledzę te dane uważnie co miesiąc.  W czerwcu sprzedaż aut bardzo wyraźnie odbiła, wpisując się w scenariusz szybszego od oczekiwań ożywienia gospodarczego.  Widać na wykresie, jak samochody i nastroje konsumentów podążają ręka w rękę. Jeszcze daleko do poziomów przedkryzysowych. Ważne, że jesteśmy na dobrej ścieżce.

Firma bukmacherska STS chce wzmacniać pozycję za granicą, liczy w tym roku na kilkaset milionów zł przychodów z tego obszaru - poinformował PAP Biznes prezes Mateusz Juroszek. Po przejęciu czeskiej spółki Betsys STS chce rozwijać swoją platformę i być może sprzedawać technologię na zewnątrz.

Hotele i obiekty noclegowe mają minimalne obłożenie, wciąż sparaliżowana jest też turystyka przyjazdowa, przewoźnicy autokarowi, duże wydarzenia i targi. - Istnieje niebezpieczeństwo, że wiele firm i obiektów...

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes