Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

RSS z Bankier.pl

Wiadomości z Bankier.pl

Książę Harry i jego żona Meghan doszli do porozumienia z rodziną królewską. Nie mogą używać tytułów Ich Królewskich Wysokości i przestaną w trybie natychmiastowym korzystać z pieniędzy brytyjskich podatników. W zamian mogą podpisywać jakiekolwiek kontrakty reklamowe, jakie tylko zostaną im zaproponowane. 

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oznajmił w sobotę w Berlinie, że sama bioasekuracja nie wystarczy w walce z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Potrzebne jest zmniejszenie populacji dzików - podkreślił.

Chirstopher Tolkien, powiernik literatury swojego ojca J. R. R. Tolkiena, zmarł w wieku 95 lat w środę w nocy we Francji. Przez prawie 50 lat, od śmierci twórcy Śródziemia, zajmował się przygotowywaniem i wydawaniem jego niedokończonych dzieł. Co teraz stanie się z nieopracowanymi jeszcze dziełami autora?

Dzięki nowemu podejściu rządu Zjednoczonej Prawicy, spółka PLL LOT skutecznie realizuje strategię rozwoju - mówi w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie" prezes spółki Rafał Milczarski. W ciągu ostatnich trzech lat liczba połączeń wzrosła trzykrotnie - dodał.

W Pionkach w powiecie radomskim mamy pożar śmieci zgromadzonych na terenie byłego zakładu Pronit - poinformował w sobotę PAP dyżurny mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej.

Megxit to określenie, jakie otrzymała decyzja księcia Harry'ego i jego żony Meghan, by "wypisać się" z rodziny królewskiej. Zapowiadają, że będą "dążyli do uzyskania niezależności finansowej". Jak na razie, to inni zarabiają lub reklamują się dzięki ich działaniom.

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich siedmiu dni.

Władze federalne rozpoczęły w piątek na trzech lotniskach kontrole stanu zdrowia pasażerów przylatujących z chińskiego miasta Wuhan, gdzie wykryto nowy rodzaj groźnego wirusa powodującego ostrą niewydolność oddechową.

Senat poparł w piątek specustawę dot. zwalczania ASF nie wnosząc do niej poprawek. Nowe przepisy m.in. mają ułatwić odstrzał dzików, a także zwiększyć bioasekurację.

Znany francuski projektant mody oraz perfum Jean Paul Gaultier ogłosił w piątek w komunikacie prasowym, że po 50 latach kariery kończy z pokazami mody haute couture. Ostatni pokaz odbędzie się 22 stycznia w Theatre du Chatelet podczas tygodnia mody w Paryżu.

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes