Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Zawodowe zrzeszenie menadżerów produktów i innowacji stało się faktem

January 4, 2019 by Anonimowy

Poszukiwanie prawdziwych innowacji wiąże się czasem z byciem rebeliantem, który łamie status quo, którego nie rozumieją na początku klienci, rynek i społeczeństwo. Ale to właśnie Ci rebelianci powodują, że pomimo burzliwej historii, ludzka kultura posuwa się do przodu.
Henry Ford zapytany o źródło sukcesu legendarnego modelu Forda T powiedział: „nie korzystaliśmy z badań marketingowych - gdybyśmy zapytali klientów czego potrzebują, to powiedzieliby, że szybszego konia, ponieważ nie wiedzieli czym właściwie jest samochód”. Im bardziej nowatorskie i ambitne podejście, tym bardziej wymaga od nas wyrzeczeń, umiejętności wychodzenia poza strefę komfortu, nieustannego rozwijania swojej wiedzy, wytrwałości oraz szczęścia. Ponad wszystko wymaga jednak wsparcia środowiska: nietuzinkowych inwestorów, odważnych partnerów biznesowych oraz instytucji otoczenia biznesowego.

Dlatego aby pomóc szczęściu to jest 3 grudnia 2018 założyliśmy Product Development and Management Association (PDMA) na Środkowo-Wschodnią Europę (Polskę, Czechy, Słowację, Łotwę, Litwę i Estonię). PDMA to międzynarodowe zrzeszenie menadżerów produktów, innowatorów, naukowców - słowem wszystkich tych ludzi biznesu i nauki mających większe aspiracje. PDMA powstało w 1976 roku w USA i co jest ogromnie inspirujące jest prawdziwą organizacją non profit (nie firmą udającą instytut) opierającą się o dobrowolną pracę ludzi, którym rozwój innowacji leży na sercu, którzy mają wiedzę i doświadczenie oraz chęć wspierania się nawzajem w pracy.

Czym zajmuje się PDMA? Jak wspomniałem stowarzyszenie przede wszystkim zrzesza praktyków innowacji. Dodatkowo jednak: 

Ja na innowacje patrzę szeroko - nie tylko (jakże nudne już) AI, automatyzacje, nowe produkty. I dlatego nasze PDMA będzie zrzeszać:

  • specjalistów ds. badań i rozwoju oraz zajmujesz się wykorzystaniem badań naukowych do ulepszenia ludzkiego życia (mam na myśli nie tylko tematy mainstream'owe jak technologia, ale także usprawnianie takich procesów jak np. edukacja) 
  • menadżerów zajmującym się rozwojem nowatorskich produktów, które ułatwiają życie 
  • właścicieli lub menadżerów firm, które mają aspiracje rozwijać się przez rozwój własności intelektualnej 
  • naukowców zainteresowanym praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy
  • ludzi, którym leży na sercu rozwój ludzkiej kreatywności, krytycznego i niezależnego myślenia,
  • etyków zainteresowanych wpływem rozwoju technologii i komentatorów życia spolecznego

Jeśli was to interesuje to piszcie bo już niedługo ruszy strona i przedstawimy plan działania - jak narazie w środowisku specjalistcznym, wśród VCs  budzi duże zainteresowanie: jeśli macie ciekawe projekty, który uważacie, że należy nagłościnić, to na ile się da postaramy się to mieć na względzie w naszych planach.

W blogu Spostrzeżenia 01/04/2019 - 18:51 Czytaj

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes