Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Ubezpiecz się głupcze

September 22, 2018 by Anonimowy

Z ostatniego spotkania klubowego w Gdańsku wpadłem na dworzec PKP za pięć druga - spoglądam na wagon, jest! - "Warszawa Wschodnia". Po 1,5 godzinie jazdy dopiero wpadł konduktor, po czym zadał mi głupie pytania "dokąd jadę". Jak to dokąd - do Warszawy odparłem, po czym okazało się że jestem już niedaleko Kołobrzegu...

Jak często zdarzają się nam takie sytuacje? Konkretnie takie pewnie rzadko, ale jest wiele innych, które pokazują, jak bardzo cenimy sobie bezpieczeństwo. Nie wydamy pieniędzy na dobrą szynkę, czy nawet podróż za jeden uśmiech, byle tylko cieszyć się bezpiecznym, bezstresowym życiem.

Jedna z tez głosi, że najbardziej bezpieczny jest ten, co nic nie ma lub nic nie robi. Tak więc na każdego z nas, co ma coś do stracenia, czyhają Ci, którzy za pieniądze oferują nam bezpieczeństwo. 

Nie pozostaje chyba tajemnicą, że dla każdego lekarza stres nie wiąże się tylko z wykonywaną pracą, ale również z tym, czy ktoś nie wypatrzy w tej pracy jakiejś patologii. Ktoś ostatnio podsumował, że rocznie wszelkiej maści pozwy to kilkadziesiąt tysięcy donosów, pism do prokuratora, różnej maści izb i urzędów, który statystycznie dotyczą ok. 1/3 lekarzy. Z tej całej masy na ławie sądowych rocznie zasiada 19 z nich. Jeden z nich ostatnio poinformował mnie, że ubezpieczenie się od ryzyka ponoszenia konsekwencji bycia "jednym z dziewiętnastu" kosztuje ok. 500 PLN miesięcznie.

Oczywiście, można się ubezpieczyć tak jak i od konfrontacji z rekinem i oparzenia meduzy. Docierający do nas agent ma jednak jedno główne zadanie - pokazać, że strach ma wielkie oczy. Jednemu z moich kolegów - biegłych rewidentów zaproponowano ostatnio ubezpieczenie od kar finansowych, mandatów, etc. Ponieważ nie chciał on zbyt szybko wykładać kasy na stół, postanowił zapoznać się, czy faktycznie nakładane kary idą w miliony czy setki tysięcy złotych. Otóż okazało się, że z reguły kwota oscyluje "po negocjacjach" wokół 1,000 PLN, czyli część tego co ubezpieczenie, o ile ktoś da się złapać.

Bezpieczeństwo będzie zawsze pretekstem do wyciągnięcia z nas kasy, nawet wtedy, jeżeli jej mamy niewiele.

W blogu Spostrzeżenia 09/22/2018 - 09:58 Czytaj

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes