Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Sukces - coś, czego nigdy nie robiłeś.

November 17, 2018 by Anonimowy

Jeśli chcesz coś, czego nigdy nie miałeś, musisz być gotów zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś.  -  Thomas Jefferson
Słowa te trafiają w punkt kiedy otrzymujemy wiele dowodów na to iż to co robimy ma sens i niesie dużą wartość, oraz zachęt aby iść dalej, więc jak to jest odnieść sukces?
Z jednej strony deklarujemy gotowość zmian i pokazujemy się jako Ci na nie otwarci. Jeśli jednak już coś mamy zrobić to staramy się to robić asekuracyjnie aby ewentualne skutki były jak najmniej odczuwalne. Stosujemy różne zwinne metody i próby udowodnienia koncepcji wszędzie tam gdzie się da aby móc ciągle ograniczać ryzyko, sprawdzać i weryfikować czy aby dobrze wszystko przemyśleliśmy, skalkulowaliśmy i zaplanowaliśmy zanim cokolwiek zrobimy.
Z drugiej chcemy szybkich i mierzalnych wyników. Oczekujemy że przyjdą na czas i dadzą długotrwałe efekty, że wpłynął na wszystko co robimy. Szukamy więc zwinnych metod i sprawdzonych rozwiązań, działania „małymi kroczkami” najlepiej tak, aby prawie nie było ono zauważalne ale aby dawało poczucie wprowadzania nowego i kultury ciągłej zmiany oraz doskonalenia.
Jednocześnie oklaskujemy i stawiamy na piedestałach zwycięzców często bez refleksji ile poświęcili i co przeszli. Jak wiele porażek znieśli, co było kluczowe dla osiągnięcia sukcesu, wierząc że to nie szczęśliwy zbieg okoliczności lub ślepy przypadek, że mieli wpływ.
I tylko pot i łzy, posiwiałe włosy i zszargane nerwy oraz utracone cenne chwile z bliskimi czy relacje z kolegami i koleżankami są niemym dowodem na to ile razy w drodze do sukcesu trzeba ponieść porażkę, że aby osiągnąć coś, coś innego trzeba stracić gdyż matka natura nie lubi nierówności.
Dlatego wszystkim tym którzy mieli to szczęście z szacunkiem gratuluje nie tyle sukcesu co tego że mieli odwagę zrobić coś czego nigdy wcześniej nie robili i ponieść konsekwencje swojej decyzji.
Bartosz Radziszewski

W blogu Spostrzeżenia 11/17/2018 - 02:21 Czytaj

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes