Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Gaszenie pożarów - kierownicy się tym szczycą!

September 28, 2019 by Anonimowy

Na swojej drodze, kolejny raz, spotykam firmę, gdzie kierownicy nieomal cały swój czas poświęcają zapobieganiu trudnym sytuacjom jakie napotykają oni i ich podwładni (przygotowanie produkcji i produkcja). Zarząd firmy, nie tylko to toleruje, ale też docenia. Kierownicy mają poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
Próbowałem postawić temu kres. Bez powodzenia. Mówiłem i pisałem, że kiedy zatrudnieni przez nas kierownicy zajmują się głównie gaszeniem pożarów wynikających np. z przestojów w produkcji albo z wad jakościowych, fluktuacji itp., a my im jeszcze za to płacimy pensje myśląc, że w ten sposób ratują firmę z opresji, postępujemy tak jakbyśmy wyrzucali za okno pieniądze. Opanowany kryzys, to jedynie powrót do sytuacji, kiedy trzeba było coś z problemem zrobić, ale oni tego nie zrobili (sic!). Kierownicy gaszący pożary nie są warci swojego wynagrodzenia! Liczą się tylko ci, którzy skupiają się na unikaniu powstawaniu nowych pożarów. Pozostali, albo do nich dołączą, albo będą spychać firmę w otchłań. Ale to nie działa.
Czy to jest niechęć do przyznania się do wcześniejszej błędnej oceny sytuacji? Czy może niezrozumienie?  A może to tak ma być, bo wtedy wszyscy są szczęśliwi?

W blogu Spostrzeżenia 09/28/2019 - 13:14 Czytaj

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes