Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Żebyśmy mieli się czym wyręczyć....

November 1, 2018 by Anonimowy

W ostatnich dniach października odbyła się w Londynie najważniejsza globalna konferencja dotycząca nowych trendów w automatyzacji procesów w firmach. Zostaliśmy - ja i Bartosz Radziszewski - zaproszeni na nią w uznaniu dla naszego programu Digital Finance Excellence przez UiPath, głównego organizatora. Opracujemy dłuższą relację, bo uzyskaliśmy naprawdę bezcenną wiedzę dla modernizacji polskich firm. Teraz na szybko tylko kilka slajdów i myśli. 
W automatyzacji procesów, zwłaszcza z wykorzystanie robotów software'owych RPA, chodzi przede wszystkim o zmianę kultury biznesowej i organizacji firm na taką, w której ludzie wykonują ważne zadania i podejmują decyzje, koncentrują się na wypracowaniu wartości dla klienta i jego obsłudze. Natomiast algorytmy zastępują go w rzeczach rutynowych, choć koniecznych, oraz wspomagają w analizie, prognozowaniu, planowaniu.

Roboty software'owe są wdrażane w finansach, HR, administracji, logistyce, marketingu, sprzedaży, aby każdy tam miał się czym wyręczyć, czym a nie kim.  Robot staje się asystentem człowieka, aby człowiek mógł lepiej wykorzystać swój intelektualny i emocjonalny potencjał.  Dzisiaj robot nie gorzej niż człowiek "rozumie" dokumenty, co jest chyba najważniejszym warunkiem, że może być aż tak użyteczny.
Co potrafią roboty RPA? 

UiPath stworzył otwartą platformę umożliwiającą każdemu menedżerowi lub specjaliście - po prostu każdemu! - stworzenie robota software'owego, realizującego wybrany proces w firmie oraz dopasowanego do jego - człowieka - indywidualnych potrzeb, tak aby on mógł wspierać te procesy. To jest gigantyczna zmiana w modelu automatyzacji!

Możliwe jest już połączenie RPA (Robotic Process Automation) i AI pozwalajace na analizę danych i dokumentow oraz ekstrakcje nieustrukturyzowanych, semi i ustrukturyzowanych danych oraz ich porzadkowanie, kategoryzowanie i ladowanie do systemow i aplikacji w sposób zautomatyzowany, np tworzac tabele i dokumenty lub wpisujac dane w systemy.

Hale produkcyjne czy inne przestrzenie wytwarzania są od dawna są automatyzowane, a roboty są asystentami ludzi lub ich wyręczają. Teraz przyszedł czas na takie narzędzia dla pracowników działów wspierających biznes. Tak jak wyżej wygląda potencjał usprawnień. 


Tak jak wyżej pokazano trzeba się do tego zabrać, a zacząć od optymalizacji i standaryzacji procesów.
Rozwiązania RPA są puzzlem, który dopełnia układankę modernizacji biznesu na bardziej efektywny, dzięki automatyzacji procesów.

Niektóre z tym wątków rozwiniemy na konferencji "Finanse w cyfrowych czasach. Digital CFO" w Warszawie 9.11. Tutaj więcej informacji   https://digital-cfo.evenea.pl/

W blogu Spostrzeżenia 11/01/2018 - 23:29 Czytaj

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes