Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Biuletyn Nr 4, październik 2007

August 2, 2011 by admin

Czwarty archiwalny numer Biuletynu.

Przeczytaj: 

Zachęta do różnorodności

October 13, 2007 by admin

Salon Business DialogWszyscy uczestnicy sierpniowego śniadania w Salonie Business Dialog byli przekonani, że warto zmieniać branże. No, chyba że się swoją branże tak lubi, że nie ma się na to najmniejszej chęci.

Słowo od Redaktora

October 14, 2007 by admin

Czwarty numer naszego Business Dialog Bulletin ukazuje się z poszerzonym układem treści.

Ekspansja Rosji

October 13, 2007 by admin

Klub InspirationsNa gospodarkę Rosji często wciąż patrzymy z perspektywy ZSRR, a co najwyżej czasów Jelcyna. Tymczasem zaszły tam zmiany niezwykle głębokie.

Księgowość może kosztować mniej

October 14, 2007 by admin

Klub Dialog18 września odbyło się kolejne spotkanie Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”, na temat „Optymalny proces finansowo-księgowy – koszty i jakość”.

Czy można obniżyć podatki?

October 14, 2007 by admin

Modne hasło obniżenia podatków jest chętnie powtarzane przez polityków i dziennikarzy. Często na dodatek jednym tchem wraz z postulatem różnego rodzaju wsparcia i dofinansowania przez budżet. I choć jest to w oczywisty sposób schizofreniczne, to jednak rzadko wywołuje głębszą refleksję, czy rzeczywiście można obniżyć podatki i czy istnieje sens ich obniżania.

Dlaczego System Zarządzania Procesami?

October 13, 2007 by admin

CIO Meeting PointSystem Zarządzania Procesami w dużej firmie porządkuje działania i poprawia jakość funkcjonowania wszystkich innych systemów zarządzania.

Wnioski z badania „Euro 2012. Wpływ na strategie i budżety IT”

October 15, 2007 by admin

Zdaniem zdecydowanej większości respondentów (83%) Euro 2012 nie wpłynie na wysokość budżetów IT, nawet jeśli ich firmy spodziewają się wzrostu albo utrzymania koniunktury w związku z tym wydarzeniem.

Ile komu?

October 13, 2007 by admin

KwintesencjaEISIERozwój gospodarki jest stabilny, gdy ze wzrostu produktywności korzystają zarówno przedsiębiorcy, osiągając większe zyski, jak i gospodarstwa domowe, mogąc pozwolić sobie na wzrost konsumpcji. W Polsce w ostatnich latach konsumpcja indywidualna gospodarstw domowych rosła zbyt wolno i teraz potrzebna jest korekta.

Doskonalenie standaryzacji

October 13, 2007 by admin

Spośród instrumentów regulacji w gospodarce wolnorynkowej standaryzacja wyróżnia się tym, że przynosi korzyści ekonomiczne wszystkim uczestnikom rynków bez uszczerbku dla konkurencji. Jednakże w praktyce niełatwo jest wykorzystać do maksimum potencjał standaryzacji i niełatwo łagodzić uciążliwości stosowania standardów. W niniejszym opracowaniu przedstawiamy założenia programu pokonywania tych trudności.

Systemy Komunikacji Intelektualnej

October 13, 2007 by admin

Celem komunikacji intelektualnej nie jest nadanie i odebranie komunikatu. Jej celem jest rozumienie komunikatu.

Zarządzanie procesami wobec zmian

October 13, 2007 by admin

Projekty Business Dialog„Optymalizacja procesów biznesowych w instytucjach finansowych w środowisku ciągle nowych produktów, nowych klientów, nowych kanałów sprzedaży” – podsumowanie badania w sektorze finansowym.

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes