Skip to main content
Zapraszamy

Czytelników, rozmówców na forum, Autorów, Blogerów, Redaktorów,...

Przeczytaj o możliwościach korzystania z witryny i współpracy

Salon Business Dialog Klub Inspirations Klub Dialog CIO Business Meeting Point Kwintesencja Projekty Business Dialog

Biuletyn Nr 1, kwiecień 2007

July 26, 2011 by admin

Pierwszy archiwalny numer Business Dialog Bulletin.

Przeczytaj: 

Co z tą innowacyjnością?

April 21, 2007 by admin

Powszechnie sądzi się, że innowacyjność jest najważniejszym źródłem konkurencyjności, ważniejszym nawet niż sprawność operacyjna. Pogląd ten potwierdzają zarówno opinie czołowych menedżerów, jak i wyniki badań naukowych.

Ewolucja metod tworzenia opisu procesowego organizacji

April 23, 2007 by admin

CIO Business Meeting PointPojęcie procesu biznesowego na dobre zadomowiło się w biznesowej rzeczywistości i nikogo nie dziwią inicjatywy, często bardzo kosztowne, mające na celu opisanie bądź usprawnianie procesów biznesowych. Niestety, wraz z popularyzacją podejścia procesowego do zarządzania organizacją, pojęcie procesu biznesowego uległo rozmyciu.

Innowacyjność na rozdrożu

April 26, 2007 by admin

Salon Business DialogWątek miesiąca kwietnia:
innowacyjność na rozdrożu


Temat innowacyjności powraca co jakiś czas w publikacjach Iwony i moich, gdyż obserwujemy, co się na tym polu zmienia i pytamy z niepokojem, czy jeszcze nasza gospodarka ma na nim szanse. W Salonie Business Dialog temat pojawił się rok temu, gdy mówiliśmy, że niektóre wielkie organizacje potrafią utworzyć sprawny system przekuwania kreatywności w wyniki biznesowe.

Kontrakt i co dalej?

April 22, 2007 by admin

Pani Bogusława Cimoszko-Skowronski zajmuje się inwestycjami, zwłaszcza kojarzeniem inwestorów z krajów wysoko rozwiniętych z polskimi przedsiębiorcami potrzebującymi kapitału. W rozmowie z Andrzejem Góralczykiem mówi o współpracy inwestora z przedsiębiorcą.

Bogusława Cimoszko-Skowronski

Korporacja nie buduje przyjaźni

April 23, 2007 by admin

Jarosław Chołodecki jest właścicielem i szefem miejskiego pensjonatu Bed&Breakfast na warszawskiej ul. Smolnej.

Nr 1 z kwietnia 2007 r.

April 21, 2007 by admin

             Od Redaktora      

Dzień dobry!

Oddajemy dziś Państwu do rąk nowe czasopismo. Elektroniczne i interaktywne, opracowane z myślą o wygodzie Czytelnika. Adresowane jest do menedżerów i specjalistów w przedsiębiorstwach i administracji publicznej, do właścicieli małych i średnich firm, do profesjonalistów-praktyków.

Obezwładniające zapatrzenie

April 23, 2007 by admin

Sądzę, że jednym z hamulców twórczego działania firm jest zapatrzenie ich menedżerów i specjalistów w działania konkurencji.

Odpowiedzialny dyrektor

April 22, 2007 by admin

Klub DialogOdpowiedzialność dyrektora finansowego w spółce kapitałowej jest zdecydowanie większa, gdy jest on również członkiem zarządu.

Przyjdzie czas na innowacyjność

April 23, 2007 by admin

Wypowiedź Bogusławy Cimoszko-Skowronski, prezesa CMS Corporate Management Services GmbH z Zürichu.

Tnij straty, nie tnij kosztów!

April 22, 2007 by admin

KwintesencjaProces wytwarzania wyrobów i usług musi być należycie opłacony i doskonale zorganizowany, aby przebiegał płynnie. Płynność procesu jest najważniejsza i ona decyduje o zyskowności przedsiębiorstwa.

Zarządzanie w oparciu o dynamiczne procesy biznesowe

April 22, 2007 by admin

Umiejętność ciągłego tworzenia i weryfikacji wiedzy jest podstawową umiejętnością pozwalającą przedsiębiorstwu zachować stałą zdolność do szybkiej reakcji na zmiany. Nie mówimy o jakiejś akcji, restrukturyzacji, reengineeringu, czy podobnych doraźnych działaniach... Mówimy o działaniu ciągłym, powiązanym z działalnością podstawową...

Łatwiej oszczędzać niż ciąć wydatki

April 22, 2007 by admin

Wicepremier Zyta Gilowska przedstawiła obiecywany projekt reformy finansów publicznych. Jest to jednak program oszczędnościowy. Ekonomiści ciągle pytają o program redukcji wydatków budżetowych.

Business Dialog Bulletin - widok książki

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes